Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Posted by

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, lecz także w celach turystycznych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił finalnie do łask. Ten kusicielski region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także wycieczkilwow.pl. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże normalność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, dobrą kuchnią i nadzwyczaj, ale to niezwykle niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich jedynie dobrze używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, świetna kuchni i bez liku inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa