Jakim sposobem w krótkim czasie sprzedać motor?

Posted by

Motocykliści ubóstwiają zmieniać machiny – nowy sezon na nowiutkiej maszynie to coś, czego nie da się określić słowami. To kłopotliwe, wymiana skutera nie zawsze jest taka łatwa – kłopotem jest naturalnie odszukanie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motocykl. Jeśli pragniemy prędko sprzedać motocykl lub też inny pojazd jednośladowy z silnikiem – warto uczynić takie miejsca, jak skup motocykli.

To szczególna jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w kupowaniu motocykli i skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – szybko oraz bezpiecznie. Jeśli zatem potrzebujemy pieniędzy lub ewentualnie po prostu chcemy wymienić motor, niemniej jednak nie mamy odrobiny czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno wspomoże rozwiązać kłopot oraz zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda procedura sprzedaży skutera w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży powinniśmy maszynę gruntownie przedstawić oraz wystawić ogłoszenie – najpoprawniej w internecie. Sprawdza się też gazeta lub poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że cały proces potrwa – w pewnych sytuacjach nawet parę miesięcy (czym droższy bądź o wiele bardziej egzotyczny motocykl lub też skuter, tym dłużej poszukuje nowego właściciela). W wypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Procedura wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motocykli/skuterów (najlepiej telefonicznie lub też za pomocą internetu) i przedstawiamy maszynę, jaką pragniemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przybywa na umówione miejsce i ogląda motocykl

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn przedstawia ofertę, jaką sprzedający ma prawo zaakceptować lub ewentualnie odrzucić. Wycena najczęściej jest gratisowa, też nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek wydatki.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po przekazaniu gotówki – skup zabiera skuter.

 

To wszystko – łatwe, bezproblemowe i przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy urzędowe a my jako sprzedający możemy cieszyć się znacznym zastrzykiem gotówki i możliwością zakupu nowej machiny bądź wydania pieniędzy na inny wytęskniony cel.