chicago pneumatic

Posted by

Na wstępie należy powiedzieć, czym tak w samej rzeczy jest sprężarka. A więc jest to narzędzie, które dzięki stricte określonym ruchom zachodzącym pomiędzy pojedynczym elementami konstrukcyjnymi w jego wnętrzu prowadzi do powiększania ciśnienia gazów bądź też ewentualnie płynów.

Wszyscy , którzy choćby w minimalnym stopniu intrygują się prezentowanym temat z pewnością zdają sobie kwestię z faktu, że w najwyższym stopniu rozpowszechnionymi oraz najczęściej spotykanymi są tak zwane kompresory tłokowe. Wśród kompresorów tego rodzaju można dokonać jeszcze o wiele bardziej dogłębnego podziału na łatwe sprężarki jednostopniowe i znamionujące się zdecydowanie bardziej karkołomnym systemem tłokowym sprężarki dwustopniowe – po więcej zapraszamy na airpress.

Koło sprężarek tłokowych na uwagę zasługują sprzęty o podobnym zastosowaniu, jakkolwiek wykorzystujące inne techniki. Mowa w tym wypadku rzecz jasna o sprężarka spiralnych. Sama nazwa owych kompresorów daje do zrozumienia, że kompresja gazów w ich obrębie odbywa się na skutek wskazanych rodzajów relacji zachodzących pomiędzy układem dwóch spiral.Nowoczesnym rodzajem sprężarki, który kategoryzowany jest do wyporowych urządzeń tego typu.

Jako jedną z nowinek wolno podać fakt, iż pierwsze plany traktujące sprężarki spiralnej pojawiły się na początku dwudziestego wieku, niemniej jednak technologia zezwoliła na stworzenie pierwszego projektu tego rodzaju urządzenia kilkadziesiąt lat później. W procesie sprężania powietrza w sprężarce spiralnej funkcjonują ze sobą dwie spirale, z jakich jedna jest przymocowana na stałe w jednym miejscu i nie ma możliwości poruszania się. Druga z kolei porusza się tak nazywanym ruchem mimośrodowym, co z kolei dosadnie przyczyniło się, że kompresory użytkujące tego typu technologię określane są inaczej terminem sprężarki mimośrodowe – wypróbuj airpress.

Należałoby także oznajmić o tym, że sprężarki spiralnej w zdecydowanej większości przypadków charakteryzują się znamionują się wielkim poziomem niezawodności użytkowania, jednoczonym w jedną, współgrającą całość z oszczędnością zużywanej energii. Te ich przymiotniki, połączone z cichy trybem pracy powodują, że są one w szeregu przypadków stosowane w zaawansowanych technologicznie zarysach.

Zobacz także: serwis kompresorów